Bank Żywności w Pile we współpracy z Pilskim Centrum Pomocy Bliźniemu “Monar- Markot” oraz Strażą Miejska w Pile przekażą osobą bezdomnym zestawy środków ochrony osobistej. W skład pakietu wchodzą m.in.: maseczki ochronne, żel oraz chusteczki do dezynfekcji. Środki ochrony osobistej zakupione zostały z darowizn przekazanych przez osoby indywidualne oraz lokalnych przedsiębiorców. Dystrybucja pakietów prowadzona będzie na terenie miasta Piła.

– Zrodził się pomysł, aby z akcji „Zarażamy dobrocią” część środków przeznaczyć na zakup pakietów dla osób bezdomnych, które mieszkają w opuszczonych domostwach, na działkach, klatkach schodowych. Te osoby są grupą narażoną na zakażenie i mogą też zarażać innych. Osoby bezdomne nie zawsze posiadają podstawowe środki ochrony jak np. maseczkę.
Nie osądzajmy a pomagajmy.  Jeśli Państwo widzą takie osoby dajcie znać Straży Miejskiej, która im pomoże. Dziękuję sponsorom, którzy pomogli w zakupie a proszą o anonimowość. Niestety zapasy się kończą. Więc jeśli ktoś może niech
przekaże chociażby drobną darowiznę na konto Banku Żywności w Pile. Apelujemy o hojność
i solidarność – mówi Mieczysław Augustyn, prezes Banku Żywności w Pile. 

Inicjatorami akcji są Mieczysław Augustyn, prezes Banku Żywności w Pile oraz Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Wszystkie pakiety środków ochrony osobistej zakupione są od lokalnych przedsiębiorców.  

Chcemy, aby skutki tej pandemii w naszym rejonie, były jak najmniejsze, żeby zarażonych nie przybywało.  Osoby ubogie, których nie stać na zakup środków ochrony osobistej, mogą stać się ogniskiem zakażeń. Cieszę się, że z pomocą Banku Żywności w Pile, Pilskiego Centrum Pomocy Bliźniemu “Monar Markot” oraz Straży Miejskiej możemy dotrzeć ze wsparciem do osób potrzebującychpowiedział Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. 

Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej przekazał również środki ochrony osobistej dla osób zajmujących się dystrybucją zarówno pakietów oraz żywności, które trafiły do
wolontariuszy.
 

Chcesz pomóc, wpłać dowolną kwotę: Bank Żywności w Pile nr konta: 02 1090 1320 0000 0000 3202 9822 z dopiskiem “Zarażamy Dobrocią”.