Bank Żywności w Pile w ramach realizowanego projektu pn. Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych subregionu pilskiego finansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego przygotował dla organizacji pozarządowych Świąteczne Spotkanie NGO subregionu pilskiego, w ramach którego organizacje dodatkowo mogły skorzystać z ciekawych szkoleń, poznać ofertę CIWIS Piła czy wymienić  się doświadczeniami. Wśród gości znaleźli się m.in. Jacek Bogusławski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Szewc – zastępca prezydenta Miasta Piła oraz Anna Grzymisławska – pomysłodawczyni uruchomienia Subregionalnych Centrów Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych.

Cieszę się, że tak wielu z Was, pozarządowców zechciało ten sobotni dzień spędzić wspólnie z nami, tutaj w stolicy organizacji pozarządowych północnej Wielkopolski. Dzisiejszy dzień jest okazją do podziękowania Wam za całoroczną pracę na rzecz swojego regionu. Jest to również czas, w którym pragniemy poznać  Wasze oczekiwania względem naszego centrum. Wiemy że, kluczem do sukcesu NGO jest podnoszenie kwalifikacji pozarządowców – powiedział Mieczysław Augustyn, prezes Banku Żywności  Pile

Spotkanie organizacji pozarządowych rozpoczęło się od 2 spotkań szkoleniowych w zakresie pozyskiwania środków na działalność NGO oraz kwestii zakończenia roku księgowego, które poprowadzili eksperci CIWIS  w Pile, Małgorzata Pachowicz (księgowa z wieloletnim doświadczeniem w zakresie finansów NGO) oraz Mateusz Walczak (prezes kilku organizacji pozarządowych, zawodowo zajmujący się pozyskiwaniem środków na działania prospołeczne i obywatelskie).

Przygotowana przez nas oferta szkoleniowo – doradcza cieszy się dużym zainteresowaniem organizacji pozarządowych. Warto podkreślić, że staramy się dostosowywać naszą ofertę do oczekiwań organizacji pozarządowych. Pragnę również podziękować samorządowcom, dzięki ich zaangażowaniu udaje nam się docierać z naszą propozycją wsparcia do organizacji pozarządowych, które do tej pory nie korzystały z podobnych projektów– powiedział Stanisław Borecki, dyrektor Banku Żywności w Pile.

Drugą część spotkania rozpoczęły występy zaproszonych artystów. Jagoda Pachowicz oczarowała swoim głosem zebranych na sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury przedstawicieli organizacji pozarządowych. Zespół Taneczny Seniority zaprezentował pokaz taneczny w choreografii Joanny Kulak, przenosząc uczestników Świątecznego Spotkania NGO w magiczny świat tańca. Wszystkie występy zakończyły się owacją  publiczności.  Ostatnim punktem były rozmowy kuluarowe, podczas których organizacje nawiązywały współpracę, prezentowały swoje osiągnięcia oraz wyrażały swoje oczekiwania względem Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych subregionu pilskiego.

Zadanie jest finansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego