Grupa Raben rozpoczęła współpracę strategiczną z Federacją Polskich Banków Żywności. Firma zaoferowała wsparcie w transporcie żywności. Dzięki temu będziemy mogli uratować więcej żywności przed zmarnowaniem i wesprzeć więcej osób potrzebujących w Polsce.

Marta Szymborska, Lider CSR w Grupie Raben deklaruje:
Zakładamy, że do końca roku przewieziemy ok. 16 000 palet żywności z krótkim terminem przydatności.  Do współpracy zaangażowaliśmy wszystkie spółki Grupy Raben w Polsce, ponieważ produkty, które przewozimy dla Banków Żywności, wymagają różnych warunków w transporcie. Przykładowo firma Fresh Logistics będzie przewoziła towary, które należy utrzymywać w temperaturze od 0 do 6 stopni C. Kolejnym krokiem inicjatywy będzie akcja skierowana do Klientów Grupy Raben, uświadamiająca możliwość przekazywania towarów, które nieodpłatnie przewieziemy w ramach współpracy z Bankami Żywności.  Pomagamy Bankom Żywności ratować żywność przed zmarnowaniem korzystając z naszej kluczowych kompetencji – planowania optymalnego łańcucha dostaw oraz wysokiej jakości usług transportowych. 

Dzięki inicjatywie Grupy Raben, Banki Żywności będą w stanie uratować tysiące ton żywności rocznie i dotrzeć z pomocą żywnościowa do większej liczby osób potrzebujących. Pomoc Grupy Raben to profesjonalne wsparcie systemowe dla Banków Żywności. Marnowanie żywności podczas, gdy w Polsce prawie 3 miliony osób żyje w skrajnym ubóstwie to paradoks, który Banki Żywności chcą rozwiązywać.  Współpraca Raben i Banków Żywności z pewnością przyczyni się do zmiany społecznej w Polsce – zmniejszenia skali marnowanej żywności oraz polepszenia sytuacji osób żyjących w ubóstwie.  – mówi Marek Borowski Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

 

Grupa Raben świadczy usługi na rynku logistyki od ponad 80 lat. Oferuje kompleksowe usługi logistyczne – logistykę kontraktową, transport drogowy: krajowy, międzynarodowy, w tym do Europy Wschodniej. Świadczy także obsługę produktów świeżych, wymagających temperatury od 0 do 6 stopni w całym łańcuchu logistycznym, transport całopojazdowy  oraz   intermodalny, morski oraz powietrzny. Grupa posiada własne oddziały w 10. krajach Europy oraz dysponuje około 1 000 000 m2 powierzchni magazynowych.