Ambasador Pilskiego Banku Żywności Matteo Brunetti, Waldemar Załuski uznany szef kuchni oraz właściciel Największej w Polsce Patelni plenerowej „Sposób na udaną imprezę”, wspólnie z Wolontariuszami Pilskiego Banku żywności przygotowali największą w Polsce jajecznicę z 6 tysięcy jaj tym samym pobili Rekord Polski – Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości. Wszystko to odbyło się pod czujnym okiem światowej sławy szefa kuchni Zenona Hołubowskiego.

Niedzielne popołudnie w strefie kibica zgromadziło wielu Pilan, a to za sprawą próby pobicia rekordu Polski – Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości. Dotychczasowy rekord ustanowiony w 2013 roku należał do Waldemara Załuskiego, który zawitał do Piły aby zmierzyć się z nim ponownie i spróbować pobić ten rekord wspólnie z Bankiem Żywności oraz Matteo Brunettim. Ta impreza nie jest dla jaj, tylko podziękowaniem dla wolontariuszy banku żywności, którzy bardzo często przychodzą z pomocą ludziom potrzebującym – powiedział prezes Pilskiego Banku Żywności Mieczysław Augustyn

Na uczestników wydarzenia czekało wiele atrakcji m.in. Koło Fortuny od Grupy Prymat. Punktualnie o godzinie 18 kontroler Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości Jakub Szczytowski potwierdził ustanowienie nowego rekordu.

Organizacja tego przedsięwzięcia zajęła ponad 3 miesiące, a nie było to łatwe wyzwanie zarówno pod względem organizacyjnym oraz finansowym. Sztab organizacyjny, który dbał o wszystkie kwestie organizacyjne oraz o bezpieczne przeprowadzenie imprezy odbył szereg spotkań, rozmów telefonicznych oraz rozesłał setki maili. Udało nam się zaprosić do współpracy przy tym przedsięwzięciu najlepszych. Swoją pomoc zaoferowali nam Galeria Vivo! Piła, Tawerna Toscana, Furman Nieruchomości, Credo Print, Prymat, Feniks ekopodpałka – producent ekopodpałki, Grupa Inco producent  płynu do mycia naczyń Ludwik, Hotel Gromada, Kultura Piła. Miasto Piła okazało nam ogromne wsparcie nie tylko finansowe, ale merytoryczne i techniczne. Traktujemy to jako doskonałe wydarzenie promujące miasto. W wielu miejscach mówi i pisze się o tym – podkreślał Piotr Głowski, prezydent Piły.

Dużym wyzwaniem było zgranie terminu wszystkich naszych gości którzy dokonali nie lada wyczynu rezygnując z innych zadań by spotkać się z mieszkańcami Piły i wspólnie z nimi pobić rekord Polski.

Zenon Hołubowski to człowiek orkiestra, jest członkiem Amerykańskiej Federacji Kulinarnej, Światowego Zrzeszenia Szefów Kuchni (WACS) oraz honorowy członek stowarzyszenia Euro-Toques Poland. Absolwent Culinary Instytute of America. Jest jedynym Polakiem posiadających certyfkat CEC (Certifed Executive Chef) wydawany przez WACS, a od 2017 roku posiadaczem certyfkat CMC (Certifed Master Chef), co uczyniło go pierwszym i jedynym polakiem, który może się pochwalić najwyższymi kwalifikacjami przyznawanymi przez WACS. Trenuje Narodową Reprezentację Polski Seniorów na Puchar Świata Luxemburg 2018. To właśnie Zenon Hołubowski w 2008 r jako trener i kapitan Kadry Narodowej Polski wywalczył brązowy medal na Olimpiadzie Kulinarnej w Erfurcie. Szkoli kucharzy i szefów kuchni podczas realizacji projektów szkoleniowych finansowanych z UE. Jednym słowem Zenon Hołubowski jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich szefów kuchni, w dziedzinie konkursów kulinarnych w Polsce i zagranicą co sprawia że znalezienie w jego kalendarzu wolnego czasu graniczy z cudem jednak specjalnie dla nas udało mu się znaleźć czas co podyktowane jest wieloletnim zaangażowaniem w działania prospołeczne oraz lokalnym patriotyzmem.

Matteo Brunetti to youtuber, twórca TVN Emotions, finalista 6. edycji MasterChefa, a także ambasador Pilskiego Banku Żywności. 29- letni Włoch znalazł się wśród najlepszej czwórki kucharzy amatorów. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Rzymskim, Licencjonowany pilot dronów, projektant tatuaży, miłośnik sportów wszelakich. Specjalizuje się w kuchni włoskiej, prowadzi warsztaty kulinarne w całej Polsce oraz cieszy się ogromną popularnością wśród internetowej społeczności.

Waldemar Załuski to nie tylko uznany i lubiany kucharz, ale również właściciel Największej w Polsce Patelni plenerowej „Sposób na udana imprezę” z którą odwiedza w okresie letnim kalendarzowym setki miast zarówno w Polsce jak i zagranicą organizując i prowadząc dla nich plenerowe pokazy i programy kulinarne. Gotuje, szkoli, animuje. Organizuje plenerowe konkursy kulinarne dla dorosłych i dla dzieci, prezentuje i promuje kuchnie regionalne Polski, promuje produkty i dania tradycyjne jest autorem wielu konkursów i wydarzeń kulinarnych w Polsce. Od wielu lat współpracuje takimi jednostkami jak Grupa Prymat, Grupa Inco S.A., Feniks ekopodpałka, które stają  u jego boku i dzięki temu mogliśmy gościć je u nas. Dodatkowo spotyka się z młodzieżą ze szkół gastronomicznych prowadząc dla nich warsztaty kulinarne. Jest laureatem ubiegłorocznej nagrody Róża Kłodzka w kategorii WYDARZENIE LUB PRODUKT PROMOCYJNY       za atrakcyjną i niebanalną promocję tradycji kulinarnych ziemi kłodzkiej i jej produktów regionalnych w całej Polsce oraz współpracę         z młodymi adeptami sztuki kulinarnej. Angażuje się w szereg działań charytatywnych.

Jesteśmy wszystkim ogromnie wdzięczni że dopasowali swoje palny do terminu naszej imprezy byśmy razem Mogli podziękować mieszkańcom    Piły oraz wszystkim naszym wolontariuszom za ich zaangażowanie w naszą działalność. Dumą napełnia nas fakt że udało nam się zaprosić do współpracy tak wspaniałych ludzi świata kuchni – powiedział Stanisław Borecki dyrektor Pilskiego Banku Żywności.