Z dniem 1 kwietnie 2017 stanowisko dyrektora biura Związku Stowarzyszeń Pilski Bank Żywności obejmuje Stanisław Borecki. Tego dnia dotychczasowy dyrektor Ryszard Pyziak po 12 latach przechodzi na emeryturę.

Stanisław Borecki w dotychczasowej karierze zawodowej związany był z przemysłem, przez wiele lat prowadził swoją działalność gospodarczą. Ostatnimi laty związany był z sektorem bankowym, który porzucił dla innej formy bankowości.

Ogromnie się cieszę że mogę stanąć przed tak ciekawym wyzwaniem jakim jest zarządzanie Bankiem Żywności. Przez ostatnie lata wiele udało się zrobić, Jadnak jest jeszcze dużo do realizacji. W najbliższym czasie rozpocznę serię spotkań z Naszymi organizacjami by na nowo poznać problemy które razem musimy rozwiązać. Wiem że razem możemy zrobić wiele dobrego dla potrzebujących – powiedział Stanisław Borecki.


W najbliższym czasie przygotowany zostanie plan działań które mają wzmocnić walkę z marnowanie żywności oraz pomocą potrzebującym. Jednym z głównych działań będzie poszerzenie obszaru dystrybucji oraz pozysku żywności.

Zapraszam zarówno organizacje jak i przedsiębiorców do nawiązania współpracy z Pilskim Bankiem Żywności. Przygotowaliśmy nową bogatą ofertę współpracy która zarówno dla organizacji społecznych jak i przedsiębiorców jest bardzo atrakcyjna. – powiedział Stanisław Borecki