Bank Żywności w Pile od ponad 24 lat ratuje święta wielu tysięcy osób w województwach wielkopolskim oraz zachodniopomorskim organizując Świąteczną Zbiórkę Żywności. W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia. Rok temu organizacja za pośrednictwem ponad 1000 wolontariuszy i dzięki zaangażowaniu mieszkańców województw wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego zebrała 8 500 kilogramów jedzenia.

Na pomoc czekają samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Bank Żywności podkreśla, że sytuacje, z którymi zmagają się potrzebujący wynikają z różnych przyczyn, często bardzo trudnych, których nie powinniśmy tak bezrefleksyjnie oceniać, co przychodzi nam niestety coraz łatwiej, siedząc w ciepłym domu z zapełnioną po brzegi lodówką.

Nie osądzajmy pochopnie, a negatywną energię zamieńmy w dobry uczynek. Głód może mieć twarz każdego z nas i w każdym momencie życia los może nas niespodziewanie doświadczyć. Warto mieć tego świadomość, gdyż wówczas trochę inaczej patrzymy na świat, z większym zrozumieniem potrzeb innych ludzi. Ludzi, którzy często nie mieli wyboru  innej ścieżki życiowej na skutek niedających się przewidzieć okoliczności, jak chociażby wypadek czy choroba, która pochłania nie tylko wszystkie zarobione pieniądze, ale również ogranicza w ogóle możliwości zarobkowepodkreśla Mieczysław Augustyn, Pilskiego Banku Żywności

Federacja Polskich Banków Żywności, w ramach której działa Bank Żywności w Pile  przypomina, że dzięki temu, że zbiórka ma charakter ogólnopolski, gesty mogą być drobne,   a osiągnięte efekty ogromne, mające realny wymiar i wpływ na życie innych. Bank Żywności w Pile wraz z Partnerem Strategicznym tegorocznej zbiórki, marką Kamis, zachęcają do przekazywania produktów z długimi terminami przydatności, takich jak: mąka, cukier, olej, konserwy, bakalie, słodycze.

Dzięki masowej skali działalności Banków Żywności oraz zaangażowaniu wielu osób produkty trafią do osób potrzebujących w całej Polsce jeszcze przed świętami. Dzieląc się swoimi zakupami ratujemy święta tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Niezależnie od zbiórki, Bank Żywności w Pile systematycznie przekazuje osobom potrzebującym pozyskane od producentów, dystrybutorów oraz z sieci handlowych produkty żywnościowe, ze szczególnym uwzględnieniem okresu Świąt Bożego Narodzenia.

***

Świąteczną Zbiórkę Żywności wspierają : drukarnia internetowa credoprint.pl, Petrol Hawen – największy w północnej Wielkopolsce operator branży paliwowej, market budowlany Leroy Merlin w Pile, restauracja Kulturka w Pile, McCornic oraz Kamis

GALERIA ZDJĘĆ Z KONFERENCJI PRASOWEJ